Pokaz filmu Leo Kantora w szwedzkiej telewizji

27 stycznia 2015, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, szwedzki kanał dokumentalny TV4 Fakta pokaże film Leo Kantora „W poszukiwaniu utraconego krajobrazu”.

Film Leo Kantora w szwedzkiej telewizji

Film dokumentalny Leo Kantora zatytułowany „W poszukiwaniu utraconego krajobrazu” zostanie pokazany w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, 27 stycznia, o godz. 19.00 w szwedzkim programie TV4 Fakta. Film zostanie omówiony w tym samym dniu, w telewizji śniadaniowej, Nyhetsmorgon, podczas rozmowy na temat Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

„W poszukiwaniu utraconego krajobrazu”

„W poszukiwaniu utraconego krajobrazu” to przejmująca opowieść przedstawiona z autobiograficznej perspektywy przez Leo Kantora, o historii społeczności żydowskiej przed II wojną światową w niemieckim mieście Breslau, które po wojnie weszło w skład terytorium Polski.  Wrocław w 2016 r  jest  europejską stolicą kultury.

Leo Kantor

Leo Kantor ocalał przed zagładą w radzieckich górach Uralu. Jego ojciec został zabity przez Niemców na rosyjskim froncie. Sam Leo wyemigrował do Szwecji w 1969 roku i obecnie pracuje tam jako nauczyciel akademicki, publicysta i reżyser filmowy. Po dwudziestu latach zakazu wjazdu do Polski, w 2000 roku został odznaczony przez prezydenta Polski Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi. W 1989 r. Medalem Zasłużony Dla Kultury Polskiej z rąk ministra kultury RP. Fundacja „Wszyscy Artyści Szwecji Przeciwko Nazistom” przyznała mu główne wyróżnienie w roku 2007, również za dokonania filmowe. 

Kontakt z producentem filmu: info@adekvat.se. tel. 070-757 67 08

Na podstawie informacji prasowej 

21.01.2016