Pokaz najnowszego filmu Marcela Łozińskiego

Docalliancefilms.com, Instytut Reportażu oraz Szkoła Filmowa Andrzeja Wajdy zapraszają na specjalny pokaz najnowszego dokumentu Marcela Łozińskiego „Tonia i jej dzieci”, który odbędzie się 20 kwietnia we Wrzeniu Świata w Warszawie o godzinie 19.15.

 

Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Mariusz Szczygieł. Światowa premiera filmu została zaplanowana podczas Planete Doc Film Festival w maju.

 

„Tonia i jej dzieci” to czarno-biały film, w którym Marcel Łoziński przeprowadza bardzo osobistą i poruszającą rozmowę z dwójką przyjaciół z dzieciństwa. Tym samym powstaje opowieść o pokoleniu urodzonym podczas wojny. Film opowiada również o rodzeństwie naznaczonym wyborami ideowymi rodziców. Autorami zdjęć do obrazu  są Jacek Petrycki, Magda Kowalczyk i Paweł Łoziński. Za produkcję filmu odpowiada Studio Filmowe „Kronika”.

 

Pokaz filmu jest organizowany z okazji udostępnienia dokumentów Marcela Łozińskiego na stronie portalu www.docalliancefilms.com. Od 18 kwietnia do 2 maja za darmo można będzie zobaczyć pięć filmów: „89 mm do Europy”, „Wszystko może się przytrafić”, „Poste restante”, „Żeby nie bolało” i „Jak to się robi”.

 

Partnerami wydarzenia są Studio Filmowe „Kalejdoskop”, Arkana Studio Dorota Roszkowska i Studio Filmowe „Kronika”.

 

Dodatkowych informacji udziela Joanna Skalska: jskalska@wajdaschool.pl, tel.501 024 563.

18.04.2011