Pokaz polskich krótkich metraży

28 lutego o godz. 18:00 Traffic-Club oraz Fundacja Cinema Art ponownie zapraszają wszystkich fanów krótkiej formy filmowej do Trzecie Piętro Cafe. Ostatni lutowy pokaz upłynie pod znakiem polskiego kina. Krótko i na temat Polski to rodzime produkcje zgloszone do Grand Off – Światowych Nagród Niezależnych oraz Festiwalu Filmów Studenckich Młode Kadry.

 

Program:

 • „Babcia wyjeżdża”, reż. Tomasz Jurkiewicz
 • 16-letni Jurek, chłopak ze wsi, ma problemy w zawodówce – ciągle zmyśla i kłamie. Wkrótce ta umiejętność bardzo mu się przyda. Kiedy babcia chłopca, najbliższa mu osoba, zostanie zabrana do szpitala, Jurek będzie musiał sam radzić sobie z ojcem alkoholikiem. Nastrojowa przypowieść o marzeniach i pogodzeniu się z losem.
  Film nagrodzony w konkursie Młode Kadry.

 • „Hanoi – Warszawa”, reż. Katarzyna Klimkiewicz
 • Młoda Wietnamka Mai Anh przedostaje się do Polski przez zieloną granicę. Teraz musi już tylko dostać się do Warszawy. Tam czeka na nią narzeczony, tam czeka ją lepsze życie, tam spełnią się jej marzenia. Podróż Mai Anh przez Polskę to podróż przez piekło upokorzeń i przemocy. Młoda dziewczyna wyrywa się brutalnym przewoźnikom i na własną rękę, bez grosza przy duszy i bez znajomości języka, próbuje dostać się do stolicy.
  Film nominowany do Grand Off w kategorii Najlepsza Fabuła.

 • „Pod wiatr nie popłynie słodki zapach kwiatów”, reż. Leszek Korusiewicz
 • Kaskader filmowy jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wydaje się, że specyfika jego pracy nie ma wpływu na szczęście rodzinne. Scenariusz powstal na motywach opowiadania Joanny Kocemby „Tęcza”. Do Grand Off nominowany w kategorii Najlepszy Aktor za kreacje Bartosza Opani.

 • „Janek”, reż Piotr J. Lewandowski
 • Przejmująca opowieść o życiu chłopca wychowywanego przez matkę alkoholiczkę, która ślepo wierzyła w matrymonialne szczęście. Akcja filmu rozgrywa się w Niemczech. Obskurne mieszkanie Teresy (matki Janka), do którego co jakiś czas zawita nowy mężczyzna, nie przypomina szczęśliwego domu, o jakim marzą dzieci, jest to bardziej melina alkoholowa. Główny bohater filmu nie przebywa tam jednak zbyt długo, bardzo często odwiedza komika Antoine’a, który marzy o wielkiej karierze artystycznej. W nim chłopiec znajduje oparcie. Sposobem Janka na przetrwanie jest ciągłe wkraczanie do świata fantazji i wyobraźni, a także opieka nad rybką.
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską dla Dany Stenki na Grand Off 2009.

 • „MC. Człowiek z winylu”, reż. Bartosz Warwas
 • Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tyle jednemu człowiekowi… Bliska prawdy, choć mało znana historia życia człowieka, bez którego nie byłoby ani upadku muru berlińskiego, ani zerwania żelaznej kurtyny, ani nawet opuszczenia spodni w kroku.

Informacja prasowa

25.02.2011