Pokazy "Bogów" w kinie Kultura

Watchout Productions, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz NEXT FILM zapraszają na dwie projekcje filmu Łukasza Palkowskiego „Bogowie” w warszawskim kinie Kultura. Prezentowana wersja będzie zawierała polskie napisy dla osób Głuchych oraz audiodeskrypcję.

 

Pierwszy pokaz filmu „Bogowie” z polskimi napisami i audiodeskrypcją odbył się 19 grudnia 2014 w kinie Kultura w Warszawie. 

W najbliższym czasie odbędą się dwa pokazy „Bogów”

  • 5 stycznia o godz. 17.15 – kino Kultura, sala Rejs
  • 12 stycznia o godz. 17.15 – kino Kultura , sala Rejs

Na wszystkie pokazy obowiązuje specjalna cena biletu – 10 zł.

„Bogowie”

„Bogowie” Łukasza Palkowskiego opowiadają o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi, który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. Film portretuje wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Tomasz Kot w roli głównej 

W roli tytułowej występuje Tomasz Kot, a partnerują mu m.in. Jan Englert, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski. Film zdobył m.in. Złote Lwy na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a kreacja Tomasza Kota została uznana za najlepszą rolę męską. Krzysztof Rak odebrał nagrodę za najlepszy scenariusz. Film otrzymał także nagrody dziennikarzy i publiczności.

Ponad 2 miliony widzów w kinach 

Od premiery 10 października „Bogów” obejrzały już ponad 2 mln widzów, co sprawia, że film Łukasza Palkowskiego stał się najchętniej oglądaną premierą kinową 2014 roku.

 

Producentem filmu jest Watchout Productions, a dystrybutorem NEXT FILM. Produkcja była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Kino Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23


Rezerwacja biletów – rezerwacja@kinokultura.pl


Informacje i rezerwacje telefoniczne – trzydzieści minut przed pierwszym seansem w sali Rejs tel. (022) 826 33 35

30.12.2014