Pokazy filmowe na Pikniku Militarnym „Walkiria”

W dniach 22-24 lipca na terenie Mazurskiego Muzeum Militariów oraz parku atrakcji Mazurolandia w Parczu k/Kętrzyna odbędzie się Mazurski Piknik Militarny „Walkiria”. Częścią wydarzenia jest Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”.

Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych

I Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe” odbędzie się w Kinie Gwiazda oraz na Zamku Krzyżackim, gdzie przez trzy dni trwać będą projekcje organizowane w ramach sekcji tematycznych: „Młodzi o historii” i „Dokumenty historyczne”. W sobotę od godz. 11.00 do 22.00 w Kinie Gwiazda pokazane zostaną najciekawsze, zdaniem organizatorów, filmy o tematyce historycznej, po których będą odbywać się panele dyskusyjne z filmowcami. W planie Festiwalu znalazły się m.in. spotkania z twórcami filmów: „Karbala”, „Powstanie Warszawskie”, „Niewinne”, „Tajemnica Westerplatte”, „Myszy Strajkują” oraz „Dywizjon 303”, którego produkcja ruszy w sierpniu br. Podczas gali finałowej nastąpi wręczenie nagród dla twórców krzewiących postawy patriotyczne i kultywujących historię Polski w filmach i produkcjach telewizyjnych, a gościem honorowym będzie Krzysztof Kowalewski. Wstęp na projekcje będzie bezpłatny.

Organizatorzy Mazurskiego Pikniku Militarnego „Walkiria” przygotowali także widowiska historyczne, pokazy czołgów czy koncerty.

Więcej informacji na stronie: www.walkiria.com.pl.

Na podstawie informacji prasowej

23.06.2016