Pokazy filmu "Chrzest" w Brukseli

W dniach 18 grudnia 2013 – 24 stycznia 2014 w kinie Flagey w Brukseli będzie pokazywany współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony.

„Chrzest” w Brukseli

W brukselskim kinie Flagey, dzięki współpracy z belgijską Cinematek, od 18 grudnia do 24 stycznia będzie można zobaczyć polską produkcję „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony.

Chrzest

Michał ma to, o czym marzył: piękną żonę Magdę, nowonarodzonego synka, własną firmę. Sprowadza Janka – przyjaciela z dawnych lat, aby został ojcem chrzestnym dziecka. To tylko początek planu Michała, który prosi przyjaciela, by zainteresował się jego żoną. Początkowo plan spełnia się, ale Michałowi coraz trudniej się z nim pogodzić. Michał wie, że jego głęboko skrywana przeszłość nieuchronnie upomni się o niego, a Janek będzie musiał podjąć decyzję, której skutków nigdy nie zapomni.

Schuchardt, Zieliński, Rybicka i Woronowicz w rolach głównych

„Chrzest” jest drugim pełnometrażowym filmem fabularnym Marcina Wrony. Autorami scenariusza są: Grażyna Trela, Grzegorz Jankowski i Dariusz Glazer. W rolach głównych w filmie wystąpili: Tomasz Schuchardt, Wojciech Zieliński, Natalia Rybicka i Adam Woronowicz. Polska premiera odbyła się w październiki 2010 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. „Chrzest” otrzymał wiele nagród filmowych w Polsce i za granicą. Producentem filmu jest studio filmowe Odeon. Obraz był współfinansowany przez PISF.

 

Więcej informacji na stronie: www.flagey.be.

 

Źródło informacji: www.culturepolonaise.eu.

 

Na podstawie informacji źródłowej opracowała Paulina Bez

16.12.2013