Pokazy polskich filmów dokumentalnych w ramach KineDok

Ruszyła polska odsłona KineDok – międzynarodowego klubu filmowego oraz alternatywnej platformy dystrybucyjnej skupiającej miłośników i twórców kina dokumentalnego. W programie projektu znalazły się również polskie filmy dokumentalne.

KineDok

KineDok to międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca miłośników i twórców kina dokumentalnego. W ramach pierwszej edycji KineDok zaprezentowanych zostało 12 skłaniających do myślenia produkcji dokumentalistów z Europy Środkowo-Wschodniej. Pokazy filmów odbyły się w ponad 20 niecodziennych lokalizacjach – takich jak lokalne kluby, puby, kawiarnie, galerie sztuki itp. – w każdym z krajów uczestniczących w projekcie, do których należą: Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, oraz Chorwacja. W 2016 roku grupa państw biorących udział w projekcie poszerzyła się o nowych partnerów- Norwegię i Polskę.

KineDok w Polsce

Projekcje filmów w ramach KineDok w Polsce rozpoczęły się 10 marca 2016. Do końca 2016 roku widzowie m.in. w Krakowie, Olkuszu, Kazimierzu Dolnym, Bielsku-Białej, Oleśnicy, Łodzi, Sandomierzu, Gdańsku, Bochni, Tarnowskich Górach, Koszalinie, Zgierzu, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Elblągu, Bydgoszczy, Oleśnicy, Wrocławiu, Suwałkach, Sanoku będą mogli obejrzeć 15 filmów, w tym również dwie polskie produkcje dokumentalne współfinansowane przez PISF: „6 kroków” Bartosza Dombrowskiego, „Efekt domina” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, wyprodukowane przez Otter Films.

Szczegółowe informacje o miejscach i datach pokazów filmów są dostępne na stronie: kinedok.net.

Na podstawie materiałów organizatora

11.03.2016