Pokazy polskich krótkich metraży w Londynie

Londyńskie pokazy polskich filmów krótkometrażowych rozpoczną w najbliższy weekend From Poland With Shorts – cykl przygotowany przez Studio Munka w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

 

Projekt Studia Munka ma na celu zaprezentowanie zagranicznej publiczności dzieł najmłodszego pokolenia polskich filmowców.

 

Londyńska odsłona rozpocznie się w sobotę 17 września 2011. Przez dwa dni będzie można zobaczyć krótkie fabuły, animacje i dokumenty. Wśród nich filmy wielokrotnie pokazywane i nagradzane na festiwalach międzynarodowych, m.in. wyprodukowane przez Studio Munka i Wajda Studio, w ramach specjalnych programów dla młodych twórców, etiudy studenckie zrealizowane w szkołach filmowych, w Łodzi i Katowicach, i produkcje niezależne.

 

Projekcje zakończy w niedzielę 18 września specjalny pokaz odnowionej cyfrowo „Eroiki” w reżyserii Andrzeja Munka. W ten sposób Studio uczci 50. rocznicę śmierci swojego patrona.

 

Po Londynie, dokonania młodych polskich filmowców będą mieli okazję zobaczyć widzowie w Moskwie (28-30.10.2011, 35 Cinema Hall), Berlinie (1-4.12.2011, pokazy w ramach Polish Autumn) i Paryżu (7-13.12.2011, pokazy w ramach Kinopolska – Festival du Cinema Polonais).

 

Pokazy w Londynie odbędą się w Riverside Studios (Crisp Road, Hammersmith, London W6 9RL).

 

Więcej szczegółów: www.studiomunka.pl, www.frompolandwithshorts.eu.

 

Informacja prasowa

14.09.2011