Polacy na warsztatach scenariuszowych w Szwajcarii

Dwa polskie scenariusze biorą udział w międzynarodowych warsztatach „Plume & Pellicule” w Szwajcarii, które potrwają do 10 maja 2012.

Polskie scenariusze w Szwajcarii

W szwajcarskiej miejscowości Sierre trwają międzynarodowe warsztaty scenariuszowe „Plume & Pellicule”. Wśród 10 projektów scenariuszy pełnometrażowych fabuł z całego świata, zakwalifikowanych do udziału w warsztatach, znalazły się dwa polskie teksty: „Kalafiory o smaku kiwi” Tomasza Jurkiewicza i „Lightning” Chrisa Burdzy. Scenariusze Polaków to jedyne teksty z Europy. Zostały wybrane spośród ponad 130 nadesłanych zgłoszeń. Oba projekty były rozwijane w ramach kursu „Studio Prób” w Szkole Wajdy.

Zagraniczni wykładowcy

Warsztaty po raz 8. odbywają się pod patronatem brytyjskiego reżysera i scenarzysty Stephena Frearsa („Niebezpieczne związki”) i meksykańskiego pisarza i scenarzysty Guillermo Arriagi („Amores Perros”). Wśród konsultantów scenariuszowych w tym roku znaleźli się m.in. amerykański scenarzysta Carl Gottlieb („Szczęki”), Argentyńczyk Fernando Castets („Syn panny młodej”), kubański scenarzysta, na co dzień wykładowca szkoły filmowej w Hawanie, Arturo Arrango, amerykańska producentka Maggie Soboil oraz kanadyjski reżyser Benoit Pilon („To, czego potrzeba do życia”).

 

Więcej szczegółów o wydarzeniu na stronie: www.dreamago.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

08.05.2012