Polacy nagrodzeni na DocsBarcelona 2017

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” w reżyserii Pawła Łozińskiego został nagrodzony na festiwalu DocsBarcelona. Z kolei projekt filmu „Kobiety z kiosku” w reżyserii Daniela Stopy, produkowany przez firmę Staroń Film otrzymał nagrodę za najlepszy projekt zaprezentowany na DocsBarcelona SpeedPitch.

Nagroda dla „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”

Podczas trwającego w dniach 18-28 maja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych DocsBarcelona  prezentowany był film Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej dokument został nagrodzony ex aequo z filmem „Woman and The Glacier”, reż. Audrius Stonys. Goście festiwalu mieli możliwość wzięcia udziału w wykładzie mistrzowskim prowadzonym przez Pawła Łozińskiego.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie: www.docsbarcelona.com/en/2017/05/28/premis-docsbarcelona-2017.

Nagroda dla projektu filmu „Kobiety z kiosku”

Fot. materiały prasowe

Projekt filmu „Kobiety z kiosku” w reżyserii Daniela Stopy, produkcja Staroń Film (Polska, 80 min), otrzymał nagrodę za najlepszy projekt zaprezentowany 25 maja 2017 roku na DOC Barcelona SpeedPitch.

Opis filmu „Kobiety z kiosku”:

„Kobiety z kiosku”, reż. Daniel Stopa, to głęboki, poruszający portret dwóch pokoleń kobiet i dokumentalny obraz polskiej prowincji. W tej „zwykłej” scenerii, w otoczeniu codzienności, rozgrywa się dramat dwóch kobiet i ich rodzin. Te dwa światy: wewnętrzny i zewnętrzny, pozornie zwyczajne, kryją w sobie własną dramaturgię, która pełna jest uniwersalnych znaczeń. Cierpliwa i wnikliwa obserwacja pozwoli prześledzić proces przemiany relacji, zaleczania ran upadków i podnoszenia się.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.docsbarcelona.com/en/docsbarcelona-2017/industry/speed-meetings.

Na podstawie informacji prasowej 

31.05.2017