Polak laureatem nagród Royal Television Society

Polski absolwent Edynburskiej Szkoły Filmowej został potrójnym zwycięzcą prestiżowej szkockiej nagrody telewizyjnej w kategorii: najlepszy film dokumentalny, najlepsze zdjęcia i najlepszy dźwięk.

Nagrody w 3 kategoriach

Krzysztof Kubik, absolwent Uniwersytetu Edynburskiego na wydziale filmowym, jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody telewizyjnej Royal Television Society w Szkocji, za krótkometrażowy film przyrodniczy „Pluszcz z rzeki Leith”. Otrzymał nagrodę za najlepszy dokument, za najlepsze zdjęcia i najlepszy dźwięk. W sumie otrzymał trzy na sześć przyznawanych nagród.

Jury przyznało, że nigdy wcześniej nie zdarzyło się aby jeden film otrzymał jednocześnie więcej niż jedną nagrodę i było pod wrażeniem profesjonalizmu z jakim film został zrobiony. Uznało również, że film jest „przyjemny w odbiorze, niezwykły oraz świeży w podejściu do tematu.” James Wilson, przewodniczący RTS Scotland powiedział: „Pluszcz z rzeki Leith” jest oszałamiającym i pięknym filmem przyrodniczym, wciągającym i profesjonalnie zrobionym.”

Krzysztof Kubik

Krzysztof ukończył szkołę filmową w Edynburgu w 2015 roku z wyróżnieniem .W tej chwili pracuje nad pełnometrażowym filmem przyrodniczym, a także wraz z reżyserką i producentką Karoliną Mazur kończy swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny pod tytułem „Pasażerowie” – o emigracji Polaków do Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje mogą Państwo znaleźć w wersji anglojęzycznej na poniższych stronach internetowych:

Więcej informacji o nagrodach znajduje się na stronie Royal Television Society: rts.org.uk/article/student-television-awards-2016

Informacja prasowa

09.02.2016