Polak nominowany do Złotych Globów

Na ogłoszonej wczoraj liście nominacji do Złotych Globów znalazło się jedno polskie nazwisko. Kompozytor Abel Korzeniowski otrzymał nominację za muzykę do filmu „A Single Man”.

 

Na ogłoszonej wczoraj przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej liście nominacji do Złotych Globów znalazło się jedno polskie nazwisko. Kompozytor Abel Korzeniowski otrzymał nominację za muzykę do filmu „A Single Man” w reżyserii Toma Forda.

 

Abel Korzeniowski ma 37 lat, ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie (wiolonczela i kompozycja). Jest autorem muzyki m.in. do filmów „Duże zwierzę” i „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra oraz „Anioł w Krakowie” Artura Więcka. Otrzymał wiele nagród, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

67. ceremonia wręczenia Złotych Globów, drugich po Oscarach najważniejszych nagród filmowych na świecie, odbędzie się 17 stycznia 2010 r. O statuetki walczyć będą m.in. filmy „Avatar” Jamesa Camerona, „The Hurt Locker” Kathryn Bigelow, „Bękarty Wojny” Quentina Tarantino, „Precious: Based on the Novel Push by Sapphire” Lee Danielsa i „W chmurach” Jasona Reitmana.

 

16.12.2009