Polish Days: Stypendium PISF dla Natalii Grzegorzek i projektu „Skull Echo”

Podczas tegorocznego wydarzenia branżowego Polish Days na festiwalu Nowe Horyzonty Stypendium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymała Natalia Grzegorzek z firmy Koskino, reprezentująca projekt „Skull Echo” Julii Marcell.

Stypendium PISF przyznawane jest dla najlepszego projektu na etapie developmentu. Stypendium w wysokości 30 tys. zł otrzymuje producent w celu pokrycia kosztów udziału w warsztatach organizowanych przez EAVE. Nagroda ufundowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Stypendium PISF zostało wręczone we współpracy z dyrektor zarządzającą EAVE, Kristiną Trapp, która podczas wydarzenia Polish Days spotkała się z producentami i reżyserami wybranych projektów.

„Skull Echo” 

Kiedy nieudany eksperyment naukowy pary astronautów – ambitnej Rudzik i jej młodszego brata – doprowadza do katastrofy stacji kosmicznej, astronautka ewakuuje się na ziemię, gdzie odkrywa, że zatrzymał się czas. Przemierzając świat, w którym prawa fizyki stanęły na głowie, Rudzik szuka brata, bo tylko razem mogą się uratować. 

Koskino

Natalia Grzegorzek jest Absolwentką Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz kursu DOK Pro w Szkole Wajdy. Prezeska Zarządu Koskino. Producentka filmów fabularnych „Kamper” (2016) i „Córka trenera” (2018) w reż. Łukasza Grzegorzka. Polska producentka „Kawek na drodze”/ „Winter Flies” w reż. Olmo Omerzu (zeszłoroczny czeski kandydat do Oscara). Członkini Polskiej Gildii Producentów i KIPA. Obecnie pracuje nad kolejnymi projektami, w tym m.in. nad prezentowanym podczas pitchingów na Polish Days nowym filmem Łukasza Grzegorzka „Tak ma być” oraz „Skull Echo” – pełnometrażowym debiutem fabularnym nagrodzonej Paszportem Polityki wokalistki i kompozytorki Julii Marcell. W sierpniu producentka weźmie udział w warsztatach Match Me! w Locarno.

Pozostali nagrodzeni podczas Polish Days

Ostatniego dnia Polish Days poza Stypendium PISF przyznane zostały także dwie inne nagrody. Nagrodę ufundowaną przez Coloroffon, którą są usługi postprodukcyjne otrzymała Jagoda Szelc za projekt „Delikatny balans terroru”. Z kolei Screen International przyznał nagrodę za najlepszą prezentację twórcom filmu „Broad Peak”. Nagrodą jest promocja wybranego projektu przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.


02.08.2019