Polish Film Festival w Bangkoku

18 stycznia 2015 w SF World Cinema Bangkoku odbyło się uroczyste rozpoczęcie Polish Film Festival. Wydarzenie, które jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej potrwa do 22 stycznia. 

 

Uroczyste otwarcie z udziałem gości

 

W uroczystości otwarcia Festiwalu Polskich Filmów w Bangkoku wzięli udział goście z Polski m.in. Dyrektor PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, reżyser Łukasz Palkowski oraz producent Eryk Stępniewski. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowniem widzów i tajskiej prasy.

6 polskich filmów w Tajlandii

 

W Bangkoku widzowie zobaczą 6 polskich produkcji zrealizowanych w ciągu kilku ostatnich lat.

 

Szczególnie interesująco zapowiadają się projekcje filmu „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, która w ciągu ostatnich miesięcy święci triumfy za granicą. Obraz wyprodukowany przez Opus Film i współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymał dwie nominacje do Oscarów – w kategorii Najlepsze Film Nieanglojęzyczny oraz Najlepsze Zdjęcia (Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski). Film Pawła Pawlikowskiego jest również laureatem aż 5 Europejskich Nagród Filmowych w tym m.in. dla Najlepszego Filmu Europejskiego 2014 roku. 

 

W programie wydarzenia znalazł się również film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, laureat Złotych Lwów na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni i rekordzista polskiego box office w 2014 roku. Film w polskich kinach obejrzało prawie 2 miliony 200 tysięcy widzów. 

 

Widzowie festiwalu zobaczą również „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego, „Wałęsę. Człowieka z nadziei” Andrzeja Wajdy i debiut reżyserski Katarzyny Jungowskiej „Piąte: nie odchodź”.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Organizatorami wydarzenia są m.in.  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bangkoku, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, SF World Cinema. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji: pantip.com/topic/33015792.

19.01.2015

Galerie zdjęć