Polki w rankingu 50 najważniejszych kobiet światowej branży kinowej

Marynia Gierat, szefowa krakowskiego Kina Pod Baranami oraz Kinga Dołęga-Lesińska, szefowa KinAds, znalazły się w prestiżowym rankingu pięćdziesięciu najważniejszych kobiet światowej branży kinowej Top 50 Women in Global Cinema – 2017.

Kinga Dołęga-Lesińska i Marynia Gierat wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet światowej branży kinowej

Portal Celluloid Junkie już po raz drugi opublikował listę najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej, poszerzając ją w tym roku z dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu osób. Zestawienie zawiera nazwiska najbardziej kreatywnych oraz inspirujących liderek branży. Wśród nich na 38. miejscu znalazła się Kinga Dołęga-Lesińska, kierująca KinAds, a na 44. miejscu uplasowała się Marynia Gierat, kierująca krakowskim Kinem Pod Baranami.

38. Kinga Dołęga-Lesińska, KinAds

Twórcy zestawienia, umieszczając Kingę Dołęgę-Lesińską w swoim rankingu, zwrócili uwagę, że blok reklamy kinowej w Polsce jest najszybciej rozwijającym się w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwrócono też uwagę na efektywność działań firmy m.in. dzięki stosowaniu licznych promocji i programów, które sprawiają, że reklama kinowa jest świeża i nie traci na znaczeniu.

44. Marynia Gierat, Kino Pod Baranami

Autorzy zestawienia uznali Kino Pod Baranami kierowane przez Marynię Gierat za najbardziej innowacyjne kino arthouse’owe w Polsce, które wcześniej zostało także wyróżnione m.in. nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i sieci kin europejskich Europa Cinemas. Docenili także niezliczone inicjatywy organizowane pod kierownictwem Maryni Gierat oraz bogatą ofertę filmów z całego świata.

Marynia Gierat pojawiła się wcześniej na łamach portalu w roku 2016, w ramach zestawienia 40 Under 40, czyli czterdziestu znaczących młodych osób działających w europejskiej branży kinowej. Ranking przedstawiono także w specjalnym wydaniu Box Office Magazine CineEurope 2016.

Ranking Top 50 Women in Global Cinema – 2017 można znaleźć pod adresem: https://celluloidjunkie.com/2017/03/08/cjs-top-50-women-in-global-cinema-2017/.

Na podstawie informacji prasowej 

14.03.2017