Polki wśród uczestników EAVE 2017

Organizatorzy warsztatów dla producentów EAVE ogłosili listę osób, które wezmą udział w przyszłorocznej edycji. Wśród uczestników znalazły się 3 producentki z Polski.

Program dla producentów filmowych

EAVE jest jednym z czołowych programów kształcenia zawodowego dla producentów w Europie, znanym przede wszystkim z organizacji warsztatów producenckich EAVE Producers Workshop. Edycja 2017 skierowana jest do producentów filmów fabularnych i dokumentalnych, którzy już funkcjonują w branży filmowej i telewizyjnej oraz pragną działać na skalę europejską dzięki poszerzaniu wiedzy na temat produkcji i koprodukcji w Europie i rozwijaniu ogólnoeuropejskiej sieci kontaktów.

Na warsztaty EAVE wpłynęły 172 zgłoszenia. W najbliższej edycji wydarzenia weźmie udział 59 profesjonalistów z 39 krajów.

Uczestniczki warsztatów EAVE Producers Workshop 2017 z Polski to:

  • Marta Habior, No Sugar Films
  • Magdalena Kamińska, Balapolis
  • Joanna Wendorff-Ostergaard, Anima-Pol

Warto podkreślić, iż Magdalena Kamińska z Balapolis podczas Polish Days w ramach 16. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu otrzymała stypendium EAVE i PISF za prezentację projektu Adriana Panka „Wilkołak” („Werewolf”).

Warsztaty EAVE Producers Workshop 2017 odbędą się w 3 terminach: 2-9 marca (Luksemburg), 19-26 czerwca (Łódź) oraz 23-30 października (Kopenhaga).

Więcej informacji: www.eave.org.

20.12.2016