„Przystanek” nagrodzony w Hiszpanii

Tomasz Woźniczka i Michał Żuberek zostali nagrodzeni na hiszpańskim festiwalu filmowym Riurau za zdjęcia do filmu krótkometrażowego „Przystanek” Bartosza Reetza.

Nagrodzeni twórcy – Tomasz Woźniczka i Michał Żuberek – są absolwentami Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Festiwal Riurau poświęcony jest filmom krótkometrażowym, odbywa się w kilku hiszpańskich miastach we wrześniu.  

„Przystanek” – synopsis

Finalny kurs autobusu PKS i dzień ogłoszenia wyników matury. Ostatnia wizyta Jakuba w szkole – moment zakończenia jednego etapu w życiu i oczekiwanie na rozpoczęcie kolejnego.

Bartosz Reetz

Absolwent produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Producent krótkometrażowych filmów fabularnych, w tym turecko-polskiej koprodukcji pt. „Unmade bed” w reżyserii Eytana Ipekera, którego premiera odbyła się na International Antalya Film Festival.  „Przystanek” jest jego debiutem autorskim.

„Przystanek” pokazywano do tej pory na wielu festiwalach na świecie, m.in. Fajr International Film Festival, Filmfest Dresden, Cinefest Miskolc International Film Festival i One Shot International Short Film Festival w Armenii.

Producentem filmu jest Bartosz Reetz (Sartoris Film).

Więcej informacji: www.riuraufilmfestival.com/el-festival

 


26.09.2019