Polscy twórcy na Cartoon Forum

Polscy filmowcy wzięli udział w międzynarodowych targach i forum koprodukcyjnym Cartoon Forum dla twórców animacji, które odbyło się w dniach 11-14 września w Tuluzie (Francja).

Don’t You Want Me

W wydarzeniu wzięli udział twórcy serialu animowanego „Don’t You Want Me” w reżyserii Tomasza Duckiego. Głównym producentem filmu jest krakowskie studio animacji Nolabel, a serial podzielony na pięciominutowe odcinki opowiada o relacjach w związkach w sytuacji kryzysu emocjonalnego. Serial powstaje w koprodukcji z działającym w Londynie studiem Peek & Boo. Teaser projektu można zobaczyć tutaj.

Agi Bagi

Na targach pojawili się też producenci polskiego animowany serialu dla dzieci „Agi Bagi” w reżyserii Tomasza Niedźwiedzia. Podstawową wartością serialu jest edukacja najmłodszych na temat ekologii. Poruszana tematyka w zabawny, ale też wymowny i pouczający sposób pokazuje jak powinno się żyć w symbiozie z naturą. Producentami „Agi Bagi” są firmy Badi Badi i Animoon.

Strona projektu: www.agibagi.com/pl/.

Cartoon Forum

Cartoon Forum to prestiżowe wydarzenie branżowe, gromadzące środowiska związane z animacją: producentów, dystrybutorów i media. Od 1990 roku skutecznie doprowadza do realizacji projektów filmów animowanych. Co roku konkursową selekcję Forum przechodzi kilkadziesiąt filmów. Produkcje, które przeszły przez selekcję, pokazywane są przez autorów przedstawicielom mediów i firm produkcyjnych oraz dystrybutorom w formie 45-minutowych prezentacji na forum.

 

Udział polskich twórców w Cartoon Forum 2012 dofinansował PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Szczegóły na stronie www.cartoon-media.eu.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Karolina Kulig

17.09.2012