Polscy twórcy nominowani do Cartoon Movie Tributes

Dorota Kobiela i Hugh Welchman oraz studio Platige Films otrzymali nominacje do Cartoon Movie Tributes – nagród przyznawanych wyróżniającym się twórcom i firmom ze świata animacji.

Cartoon Movie Tributes

Celem Cartoon Movie Tributes jest nagradzanie wybitnych osiągnięć, firm oraz twórców, którzy mieli w ostatnim czasie pozytywny wpływ na przemysł filmowy w dziedzinie animacji.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w Cartoon Movie oddają głosy w 3 kategoriach: reżyser, dystrybutor i producent.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 marca podczas forum Cartoon Movie. Zwycięzcy otrzymają statuetkę Cartoon Movie Tributes, symbol uznania przez profesjonalistów z branży.

Twórcy „Twojego Vincenta” i producenci filmu „Jeszcze dzień życia” z nominacjami

W tym roku wśród nominowanych w kategorii poświęconej najlepszym reżyserom znaleźli się Dorota Kobiela i Hugh Welchman za film „Twój Vincent”. W kategorii, która wyłoni najlepszego producenta szansę na to wyróżnienie ma polska firma Platige Films, która wspólnie z Kanaki Films (Hiszpania), Walking the Dog (Belgia), Wüste Film (Niemcy), Animationsfabrik (Niemcy), Puppetworks (Węgry) za wyprodukowała film „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente.

„Twój Vincent”

„Twój Vincent” w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona została na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywionych zostało ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

„Jeszcze dzień życia”

Film oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego. To historia reportera szukającego prawdy o wojnie, oraz o jego śmiertelnie niebezpiecznej podróży przez Angolę. Akcja rozgrywa się w 1975 roku w tym szarpanym wojną kraju. Podczas wyprawy Kapuściński zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. To pozwoli mu narodzić się ponownie zarówno jako pisarz jak i człowiek.

Formalnie jest to stylizowana animacja z fragmentami zdjęć dokumentalnych. Za pomocą narracji animacyjnej opowiedziano historię dziejącą się w przeszłości oraz oddano surrealistyczne realia wojny. Dokument pozwolił autorom uwzględnić pamięć tych, którzy przeżyli i dodać historii warstwę realności.

Cartoon Movie

Cartoon Movie to wydarzenie dla profesjonalistów zajmujących się animacją. Podczas trzydniowego forum koprodukcyjnego twórcy mogą w ramach pitchingów zaprezentować projekt potencjalnym zainteresowanym koproducentom, dystrybutorom, nadawcom. W tym roku Cartoon Movie odbędzie się w dniach 7-9 marca w Bordeaux.

Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie: www.cartoon-media.eu/cartoon-movie-event/cartoon-movie-2018/cartoon-movie-tributes-1/cartoon-movie-tributes-2.htm.


28.02.2018