Polska animacja nagrodzona w Madrycie

Animacja „Porozmawiaj z nim” w reżyserii Agaty Prętki została nagrodzona podczas zakończonej 25 listopada 21. edycji Festiwalu Kina Eksperymentalnego w Madrycie.

Polskie filmy w Madrycie

Animacja otrzymała trzecią nagrodę Instytutu Kinematografii i Sztuk Wizualnych (ICAA) w kategorii „Najlepszy Film Wyprodukowany przez Szkolę Filmową”. Do konkursu był zgłoszony również „Ognisty Ptak” w reżyserii Andrzeja Gosienieckiego. W czasie festiwalu odbyła się także specjalna retrospektywa filmów Piotra Dumały, połączona z wystawą jego prac, zorganizowana z okazji 30-lecia pracy twórczej artysty.

„Porozmawiaj z nim”

Film Agaty Prętki łączy animację rysunkową ze zdjęciami dokumentalnymi. Nasze życie staje się kombinacją liter i cyfr. Otaczają nas zewsząd: w domu, na ulicy i w pracy, w gazetach, w komputerach, na bilbordach. To właśnie niegroźne z pozoru znaczki organizują, ale i kontrolują naszą codzienność. Podporządkowani dyktaturze informacji, w niezauważalny sposób zaczynamy tracić swoje ja. Dopiero w bliskim kontakcie z drugim człowiekiem, mamy szansę uwolnić się od tej natrętnej obecności.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.semanacineexperimentalmadrid.com.

 

Informacja prasowa

28.11.2011