Polska animacja nominowana do Animago Award 2015

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej animacja „Ta cholerna niedziela” („Bloody Sunday”) w reżyserii Przemysława Kotyńskiego została nominowana do międzynarodowej prestiżowej nagrody Animago Award 2015.

Nominacja do prestiżowej nagrody

Polska animacja „Ta cholerna niedziela” w reżyserii Przemysława Kotyńskiego znalazła się wśród 5 filmów z całego świata nominowanych do Animago Award 2015 w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Laureatów tegorocznych nagród wybierze spośród nominowanych niezależne jury. Nagrody zostaną przyznane aż w 9 kategoriach, 15 października 2015 w Berlinie.

Ta cholerna niedziela

„Ta cholerna niedziela” to wielowymiarowa, wielowątkowa historia z pełną dowolnością interpretacyjną, składająca się z trzech narracyjnych segmentów czasowych – każdy z nich pozostawiając ślady w przeszłości, ostatecznie łączy się w całość w teraźniejszości. Akcja filmu rozgrywa się w latach trzydziestych XX w. w Lublinie, a głównym bohaterem opowieści jest postać komisarza – typowego twardziela po przejściach z reputacją bezkompromisowego stróża prawa, mającego bardzo indywidualne podejście do bandytów i przepisów. Jak się okaże – do zasad i moralności również, co prowadzi do nieoczekiwanego zakończenia. Zajmuje się z pozoru zwyczajną sprawą morderstwa konserwatora zabytków, które jak się okaże częściowo swą genezą sięga XVII w. i jest swoistym łącznikiem między trzema płaszczyznami czasowymi, w których poznajemy historię zamku w Lublinie i skarbu scalającego opowieść, mającego silne umocowanie w faktach, ale też i częściowo ocierającego się o miejską lubelską legendę.

Animacja ze wsparciem PISF

Reżyserem filmu jest Przemysław Kotyński, a autorem scenariusza Marcin Wroński. Producentem filmu jest Studio Postprodukcyjne Orka. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Lubelski Fundusz Filmowy.

Oficjalna strona filmu: www.tacholernaniedziela.pl

Paulina Bez

 

 

 

20.08.2015