POLSKA ANIMACJA – ZGŁOSZENIA DO PREZENTACJI W CANNES

Do 31 marca można zgłaszać pełnometrażowe projekty animowane w różnej fazie produkcji na specjalną prezentację, która odbędzie się na Polskim Stoisku podczas MFF w Cannes. 

W poniedziałek 16 maja 2016, podczas festiwalu w Cannes na Polskim Stoisku odbędzie się prezentacja polskich pełnometrażowych projektów animowanych. Przegląd organizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Film Commission Poland ma na celu zaprezentowanie przedstawicielom branży zagranicznej, w tym agentom sprzedaży oraz dystrybutorom, najnowszej polskiej animacji z międzynarodowym potencjałem.

Pełnometrażowe projekty animowane w różnej fazie produkcji można zgłaszać do 31 marca pod adresem: olga.domzala@pisf.pl. Warunkiem wzięcia udziału w prezentacji jest obecność w Cannes producenta oraz / lub reżysera.

Podczas tegorocznego MFF w Cannes odbędzie się również Dzień Animacji, którego celem jest stworzenie sieci kontaktów oraz narzędzi do promocji animowanych projektów. Na wydarzenie to składają się panele dyskusyjne, prezentacje, a także pokazy. Animation Day in Cannes odbył się po raz pierwszy rok temu, a tegoroczna edycja została zaplanowana na 18 maja.

Projekty można zgłaszać online, a więcej informacji znajduje się na stronie: https://filmfreeway.com/festival/AnimazeDazeinCannes

Informacje o Animation Day in Cannes http://animationdayincannes.com 

23.03.2016