Polska Jesień Filmowa 2013 w Belgradzie

W dniach 26-30 września 2013 w Belgradzie odbędzie się Polska Jesień Filmowa. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

5 fabuł

W programie wydarzenie znalazło się 5 polskich filmów fabularnych: „Sanatorium pod klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, „Pornografia” i „Afonia i pszczoły” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Cztery noce z Anną” Jerzego Skolimowskiego i „Obława” Marcin Krzyształowicza.

6 animacji

Widzowie będą mieli również okazję do obejrzenia 6 polskich filmów animowanych. Organizatorzy wybrali następujące obrazy: „Kinematograf” Tomasza Bagińśkiego, „Moloch” Marcina Pazera, „Arka” Grzegorza Jonkajtysa, „Rosa Alba” Beniamina Szweda oraz współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy „Drwal” Pawła Dębskiego i „Maska” braci Quay.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Projekcje filmów odbędą się w dniach 26-20 września 2013 o godz. 20:00 w Domu Omladiny w Belgradzie. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada RP w Belgradzie. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Ambasady RP w Belgradzie: www.belgrad.msz.gov.pl.

 

Paulina Bez

19.09.2013

Galerie zdjęć