Polska obecność na MFF w Pune

W dniach 12-19 stycznia odbędzie się 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pune w Indiach. W programie wydarzenia znalazło się wiele polskich filmów.

„Plac zabaw” i „Niewinne” w konkursie międzynarodowym, „Lokatorki” w konkursie filmów studenckich

W konkursie międzynarodowym zostaną pokazane polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. O nagrody w konkursie powalczą m.in.: „Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego i „Niewinne” Anne Fontaine. W konkursie filmów studenckich zaprezentowane zostaną „Lokatorki” Klary Kochańskiej. W tym roku w jury konkursu międzynarodowego zasiądzie Jerzy Stuhr.

Polskie filmy w sekcjach pozakonkursowych

W pozakonkursowej sekcji Global Cinema widzowie zobaczą: „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego, „Ostatnią Rodzinę” Jana P. Matuszyńskiego, „Já, Olga Hepnarová” Tomáša Weinreba, Petra Każdy, „Świt” Laily Pakalniny. W sekcji Social Awarness zaprezentowane zostaną „Powidoki” Andrzeja Wajdy, którego wybrane poprzednie filmy zostaną pokazane w osobnej sekcji poświęconej twórczości zmarłego w ubiegłym roku polskiego reżysera. 

MFF w Pune

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pune (PIFF) jest jednym z największych indyjskich festiwali filmowych. W 2014 roku główne nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego i najlepszego zagranicznego reżysera otrzymał na festiwalu film „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. 

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pune odbędzie się w dniach 12-19 stycznia 2017 r.

 Więcej informacji dotyczących festiwalu znajduje się na stronie: www.piffindia.com/index.html. Lista filmów zakwalifikowanych na festiwalu znajduje się na stronie: www.piffindia.com/confimed_list.pdf.

Informacja prasowa 

09.01.2017