Polska premiera „High Life” na 34. WFF

Główną rolę w filmie gra Robert Pattinson, zaś partnerują mu Juliette Binoche, Mia Goth, André Benjamin (połowa duetu muzycznego OutKast), oraz Agata Buzek. Jednym z producentów filmu jest polska firma Madants.

Zdjęcia były realizowane w Niemczech i Polsce. Nad produkcją czuwały firmy Andrew Lauren Productions (USA), Alcatraz Films (Francja), Pandora Film Produktion (Niemcy), The Apocalypse Films (UK) i Madants (Polska).

Polska część zdjęć realizowana była w okolicach Białegostoku z udziałem polskiego operatora Tomasza Naumiuka i scenografki Meli Melak. Za charakteryzację podczas całości zdjęć odpowiadał Marcin Rodak. Za casting odpowiadał Piotr Bartuszek. Film powstawał przy współpracy z Match & Spark.

„High Life”

„High Life”. Fot. materiały prasowe

Zarys fabuły: gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte (Robert Pattinson) wychowuje swoją córeczkę Willow na pokładzie statku kosmicznego, w całkowitej izolacji. Stał się ojcem wbrew własnej woli. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka. „High Life” to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis („Czekolada”, „Isabelle i mężczyźni”).

Film pokazywany był m.in. na festiwalach w Toronto i w San Sebastian.

Pokaz filmu na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbędzie się 19 października. Więcej: https://wff.pl/pl/film/high-life-34

Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Na podstawie informacji prasowej


12.10.2018