Polska Światłoczuła pokaże "Argentyńską lekcję"

W styczniu 2012 projekt Polska Światłoczuła zaprezentuje w 8 polskich miejscowościach dokument „Argentyńska lekcja” w reżyserii Wojciecha Staronia. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Argentyńska lekcja”

Dokument pokazuje losy 8-letniego syna reżysera, Janka, który wraz ze swoimi rodzicami jedzie na dwa lata do Argentyny. W obcym kraju, w obcej kulturze, otoczony przez język z którym wcześniej się nie zetknął, chłopiec stopniowo poznaje otaczający go świat. Przyjaźń z 11-letnią Marcią przybliża go do innej kultury, ale również wprowadza go w inną rzeczywistość społeczną, w której dzieci często borykają się z problemami na równi z dorosłymi.

Pokazy od 7 do 16 stycznia 2012

Polska Światłoczuła pokaże wielokrotnie nagradzany film Wojciecha Staronia od 7 do 16 stycznia 2012, w małych miastach i miasteczkach takich jak: Supraśl (7.01), Kętrzyn (8.01), Ostrów Wielkopolski ( 12.01) , Radoniów (13.01), Nowy Wiśnicz (14.01), Sanok (15.01), Uherce Mineralne i Krasnystaw (16.01). Reżyser w każdej z miejscowości spotka się z widzami i podyskutuje o swoim filmie.

Polska Światłoczuła

Celem projektu Polska Światłoczuła jest dotarcie z polskim filmami, nowymi oraz odrestaurowanymi klasykami, tam gdzie mieszkańcy mają ograniczony dostęp do kultury i stworzenie całorocznego przeglądu polskiego kina, na terenie całego kraju. Dzięki spotkaniom z osobami wykonującymi różne prace przy filmie, widzowie mają szansę dowiedzieć się o procesie powstawania filmu. Do tej pory w ramach projektu pokazano „Jutro będzie lepiej” Doroty Kędzierzawskiej i „Wymyk” Grega Zglinskiego.

 

Więcej informacji na stronie: www.polskaswiatloczula.pl.

 

Na podstawnie materiałów organizatora