Polska Światłoczuła poszukuje wolontariuszy

Organizatorzy wspieranej przez PISF inicjatywy Polska Światłoczuła zapraszają chętnych do wzięcia udziału w kolejnych trasach.

Inicjatywa nagrodzona przez PISF

Projekt Polska Światłoczuła rozpoczął drugi rok swojej działalności. W maju inicjatywa otrzymała Nagrodę PISF w kategorii Krajowe wydarzenie filmowe. Objeżdża Polskę z projekcjami filmów, które prezentowane są nie tylko w kinach i domach kultury, ale też w więzieniach, kościołach i starych salach operowych. Wysokiej jakości kopie cyfrowe sprawiają, że projekcje nie różnią się jakością od tych w najlepszych kinach stolicy. Po seansach organizatorzy zapraszają do dyskusji o filmie. W spotkaniach z twórcami można od niedawna uczestniczyć również przez Internet.

Zaproszenie dla filmowców

– Jeździmy z twórcami filmów w odległe miejsca Polski. Mamy dużo czasu na rozmowy głębokie, związane z filmem bądź te zwyczajne, rozmowy po prostu. Jeśli potraficie obsługiwać kamerę, obejrzeliście w życiu milion filmów, trudno was wygonić z kina do domu i pragniecie poznać polskie kino od kuchni, zapraszamy, przyłączcie się do światłoczułej ekipy. Poszukujemy osób, które będą towarzyszyć nam w trasie i będą odpowiedzialne za jej dokumentację. W zamian oferujemy wyżywienie i nocleg oraz niezwykłą przygodę. Taka gratka nie zdarza się co dzień – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Ciągły nabór zgłoszeń

Zainteresowani udziałem w kolejnych trasach Polski Światłoczułej proszeni są o przesyłanie CV z załączonymi dotychczasowymi osiągnięciami filmowymi lub pytaniami na adres info@polskaswiatloczula.pl. – Stale będziemy przyjmować zgłoszenia. Poki projekt trwa – zapewniają organizatorzy.

 

Więcej o akcji Polska Światłoczuła: www.polskaswiatloczula.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej przygotowała Marta Sikorska

13.02.2013