Polski film nagrodzony w konkursie BBC

„Kobieta w czerwonym płaszczu” w reżyserii Dariusza Sipowskiego, zdobyła nagrodę FilmG People’s Choice Award 2014, w konkursie BBC na film krótkometrażowy w języku szkockim gaelickim.

„Bean A” Chotain Ruaidh”

W filmie „Kobieta w czerwonym płaszczu” w reżyserii Dariusza Sipowskiego udział wzięli profesjonalni szkoccy aktorzy. Autorem zdjęć jest Samuel Foley. Laureat konkursu został wyłoniony w głosowaniu internautów, którzy mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej BBC.

Czym jest miłość?

Tematem tegorocznego konkursu była miłość, sekret, pożądanie. – Temat skłonił mnie do zastanowienia się nad tym, czym tak naprawdę jest miłość, bo tylko to wpływa na to jak się z nią obchodzimy – tłumaczy swoje inspiracje reżyser filmu. Obraz Dariusza Sipowskiego opowiada historię niespełnionej miłości sprzed lat między Murdo i Mairi. Historia powtarza się, kiedy Mairi pożycza swojej córce czerwony płaszcz. Opowieść oparta jest na starej balladzie o chłopcu i płaszczu.

Kolejna nagroda

W zeszłym roku film dokumentalny w reżyserii Dariusza Sipowskiego „Blas a’ Bhruadair” również został wyróżniony nagrodą publiczności „People’s Choice Award!” w konkursie BBC.

 

Magdalena Wylężałek

17.03.2014