Polski film wśród nominowanych do 59. nagród Golden Reel

20 stycznia ogłoszono w USA nominacje do 59. edycji nagród Golden Reel, przyznawanych za najlepszy dźwięk w filmach i serialach. Wśród nominowanych znalazł się współfinansowany przez PISF film „1920. Bitwa warszawska” Jerzego Hoffmana.

 

Nagrody Golden Reel przyznawane są od 1953 przez amerykańskie stowarzyszenie Motion Picture Sound Editors (M.P.S.E.). Tegoroczna edycja nagród to 7 kategorii dotyczących filmu, 9 nominujących realizacje telewizyjne oraz 6 pozostałych wyróżnień, dotyczących m.in technik komputerowych.

 

Nominacja w USA dla polskiego filmu

Film Jerzego Hoffmana został nominowany w kategorii „Best Sound Editing: Sound Effects, Foley, dialogue and ADR in Feature Foreign Language Film”. Jest to nominacja za najlepszy montaż dźwięku w filmie zagranicznym, na który złożyły się m.in efekty dźwiękowe i postsynchrony. Wśród pozostałych nominowanych w tej kategorii tytułów znalazły się m.in. „Skóra, w której żyję” Pedro Almodóvara, „Elitarni – ostatnie starcie” („Tropa de Elite 2”) José Padilhi oraz debiut reżyserski Angeliny Jolie „In the Land of Blood and Honey”.

 

59. ceremonia wręczenia nagród Golden Reel odbędzie się 19 lutego w Los Angeles.

 

Więcej informacji: www.mpse.org.

20.01.2012