Polski projekt na Docu Talents from the East

3 lipca podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach odbędzie się prezentacja „Docu Talents from the East”. Wśród wybranych projektów znalazł się film dokumentalny z Polski.

Promocja filmów dokumentalnych

Spotkanie Docu Talents from the East jest organizowane od 2005 roku wspólnie przez festiwale w Karlowych Warach i Jihlavie. Jest to pitching projektów filmów dokumentalnych będących w trakcie realizacji. Podczas poprzednich edycji przedsięwzięcia prezentowane były w Karlowych Warach m.in. takie polskie filmy jak „Królik po berlińsku” Bartka Konopki czy „Latawce” Beaty Dzianowicz. Podczas ubiegłorocznej prezentacji fragmenty filmów „Sztuka znikania” oraz „Six Degrees” pokazywała na festiwalu producentka Anna Wydra.

Polski projekt wśród najlepszych

„Albert Cinema” Agnieszki Zwiefki będzie w tym roku reprezentować Polskę na spotkaniu w Karlowych Warach. „Albert Cinema” to dokument o bezdomnych, którzy zajmują się realizacją filmów. – To temat na film, historia, która musi zostać opowiedziana. Nie ma przecież drugiej takiej ekipy filmowej na całym świecie – ekipy składającej się wyłącznie z bezdomnych mężczyzn (…). To jednak nie tylko opowieść o miłości do kina, ale też o tym jak pasja zmienia życie człowieka – podkreślała w rozmowie z PISF Zwiefka.

Szansa zaistnienia na światowych festiwalach

Polski dokument znalazł się wśród 9 wybranych przez organizatorów do udziału w pitchingu. Obok projektu z Polski w tegorocznym programie Docu Talents znajdą się filmy m.in. z Czech, Litwy i Serbii. Uczestnictwo w spotkaniu w Karlowych Warach to także szansa zaistnienia projektu w przyszłości na innych międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Strona filmu „Albert Cinema”: www.albertcinema.com.

 

Więcej o Docu Talents from the East: www.dokument-festival.com.

20.06.2012