Polski projekt na MIA Market w Rzymie

„Symetria wyspy” w reżyserii Anny Kazejak zostanie zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Filmowych MIA Market w Rzymie. Film, który został dofinansowany przez PISF, znalazł się wśród 16 projektów z 14 krajów z całego świata.

6. edycję imprezy zaplanowano w dniach 14-18 października w Rzymie. W selekcji targów MIA Audiovisual International Market znalazły się zarówno projekty fabularne, jak i dokumentalne na różnym etapie rozwoju. Dzięki platformie online – MIA Digital będą one miały możliwość zaprezentowania się przed publicznością włoską, jak i międzynarodową.

Najlepszym projektom międzynarodowe jury przyzna nagrody. Są to Eurimages Co-Production Development Award w wysokości 20 tys. euro, a także ARTE Kino International Prize w kwocie 6 tys. euro – na dalszy ich rozwój.

„Symetria wyspy”

Polski projekt powstał na podstawie fragmentów „Biegunów” Olgi Tokarczuk. Reżyserką jest Anna Kazejak, a producentką Marta Lewandowska z firmy Friends With Benefits Studio.

Kunicki to mężczyzna w średnim wieku. Wraz z żoną i synem przyjeżdża na urlop na chorwacką wyspę. Podczas postoju przy drodze, żona i syn znikają. Kunicki zaczyna poszukiwania – najpierw sam, potem angażując właściciela pensjonatu, w którym mieszka, a następnie przy pomocy lokalnej policji. Podejrzanymi są wszyscy – lokalna społeczność, sama zaginiona, w końcu i on. Nieobecność żony każe mu się zastanowić kim właściwie była osoba, z którą spędzał życie, jaką wartość stanowiło dla niego małżeństwo. Poszukując jej odkrywa mapy, zapiski, ludzi… Ale samej żony i syna nie udaje się znaleźć.

12.10.2020