Polski projekt „Nanga Dream” na Lisbon Docs

Na tegorocznym międzynarodowym forum koprodukcyjnym Lisbon Docs prezentowany był polski projekt Jarosława Wszędybyła pt. „Nanga Dream”. Wydarzenie zakończyło się 19 października.

Lisbon Docs jest jednym z najważniejszych programów realizowanych przez European Documentary Network, skupiającym się na wspieraniu ciekawych projektów filmów dokumentalnych, które później zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności. W tym roku odbędzie się 20. edycja forum.

Organizatorzy wybrali 22 międzynarodowe projekty, które były rozwijane we współpracy z doświadczonymi opiekunami. Następnie projekty zostały przedstawione w trakcie pitchingu przed osobami decyzyjnymi z branży dokumentalnej. Udział w forum to okazja do poznania ważnych przedstawicieli firm dystrybucyjnych.

„Nanga Dream” wśród prezentowanych projektów

„Nanga Dream” to projekt pełnometrażowej opowieści o przyjaźni, o poszukiwaniu wolności i o wielkim marzeniu. To niezwykła historia Tomka Mackiewicza i Marka Klonowskiego, którzy, wbrew wszelkim ograniczeniom i przeciwnościom losu postanowili dokonać historycznego, pierwszego zimowego wejścia na niezdobyty wcześniej o tej porze roku szczyt Nanga Parbat.

„Nanga Dream” otrzymał dofinansowanie w ramach developmentu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Projekt powstaje we współpracy z Markiem Klonowskim. Scenarzystą i reżyserem jest Jarosław Wszędybył, producentką Karolina Śmigiel, produkcją zajmuje się UNI-SOLO Studio.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.

Źródło: PolishDocs.pl


18.10.2019