Polski serial „Agi Bagi” podbija Azję

Serial animowany „Agi Bagi” zdobywa kolejne terytoria na mapie świata. Już nie tylko Europa, Afryka, Bliski Wschód, Australia, USA. Od początku 2017 roku „Agi Bagi” można oglądać też w Azji. Serial został sprzedany i jest emitowany w Chinach (dwóch nadawców), Wietnamie, Indiach i Korei Południowej.

Dystrybucja w ponad 60 krajach

Pierwszy sezon serialu „Agi Bagi” zawierający 13 odcinków, miał swoją premierę w 2015 roku w 40 krajach. Po dwóch latach od premiery serialu, dystrybucja wciąż nabiera tempa. W tym momencie seria ma zawarte umowy na możliwość emisji na całym świecie, a na ekrany widzów trafiła już w ponad 60 krajach (w kilku emisja na dwóch lub więcej kanałach)!

Producenci studia Badi Badi biorą udział we wszystkich najważniejszych targach i festiwalach filmów animowanych, gdzie swoje projekty konsultują ze specjalistami branży z całego świata.

W Polsce serial można oglądać na kanałach TVP ABC, Polsat Jim Jam, ipla.tv, player.pl, strefabajek.pl, chilli.tv, Sala Kinowa Premium na YouTube oraz został wydany na DVD.

„Agi Bagi”

to współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej serial telewizyjny dla dzieci w wieku 2-5 lat. Opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy mieszkańcami tej planety, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka, a jednocześnie często pomijane w bajkach w tej grupie docelowej.

Więcej informacji o serialu na stronie www.agibagi.com.

Informacja prasowa

08.09.2017