Polski twórca w jednym projekcie z legendą kina niezależnego

Grolsch Film Works oraz Eddie Moretti z firmy Vice Films do współpracy nad jednym dziełem filmowym zaprosili twórców z trzech krajów – Harmony’ego Korine’a ze Stanów Zjednoczonych, Aleksjeja Fedorczenko z Rosji oraz Jana Kwiecińskiego z Polski.

 

Krótkie metraże na intrygujący temat

 

Każdy z twórców w swoim kraju i niezależnie od pozostałych reżyserów, stworzy 30 minutową część obrazu. – Głównym celem projektu jest zagwarantowanie fanom X muzy zupełnie nowych doznań. Chcemy osiągnąć to współpracując z twórcami, którzy w niespotykany sposób podchodzą do tworzenia postaci oraz budowania narracji. Ten niezwykły projekt daje każdemu reżyserowi możliwość kreowania fascynujących bohaterów zamieszkujących w alternatywnych światach, umiejscowionych w mitycznym czwartym wymiarze rzeczywistości. Każdy twórca został poproszony o jego eksplorację: czym mógłby być, czym jest, jak wygląda lub brzmi – powiedział o projekcie Eddie Moretti.  

 

Nad filmami będą pracować uznani reżyserzy z trzech różnych zakątków świata.

  • Harmony Korine to jeden z najbardziej znanych twórców kina niezależnego. W swoim portfolio ma filmy takie, jak: „Dzieciaki”, „Gummo”, czy „Pan Samotny” oraz współpracę z Wernerem Herzogiem. Do udziału w swojej części zaprosił aktora Vala Kilmera, który wcielił się w rolę charyzmatycznego mówcy w części projektu pt. „Lotus Community Centre”.
  • Aleksjej Fedorczenko to autor nagradzanego na festiwalach w Wenecji i Mar del Plata obrazu „Milczące dusze”. Zdjęcia do tej części będą miały miejsca w Jekaterynburgu.

 

Polski reżyser w jednym projekcie z legendą kina niezależnego

 

Polskę zaś reprezentował będzie Jan Kwieciński – twórca m.in. krótkometrażowego obrazu „Incydent”. Film ten był nagradzany m.in. podczas wrocławskich Nowych Horyzontów oraz Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Część autorstwa Kwiecińskiego będzie kręcona w Parysowie koło Warszawy.

 

Wybór reżysera polskiej części filmu nie był przypadkowy – organizatorzy obejrzeli ponad 20 krajowych filmów niezależnych.

 

Grolsch Film Works współpracuje z festiwalem Młodzi i Film

 

W Polsce globalny projekt Grolsch Film Works miał swoją odsłonę w postaci konkursu scenariuszowego zrealizowanego w tym roku przy współpracy z festiwalem Młodzi i Film w Koszalinie. Jesteśmy podekscytowani faktem, że naturalną kontynuacją projektu będzie w następnym roku premiera globalnego filmu w Polsce – podkreśla Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek w Kompanii Piwowarskiej.

 

Wspólna realizacja Harmony’ego Korine’a, Aleksjeja Fedorczenko oraz Jana Kwiecińskiego trafi fo kin najprawdopodobniej w 2012 roku.

 

Więcej o projekcie: www.grolschfilmworks.pl.

 

Informacja prasowa

10.10.2011