Polskie animacje nominowane do Emile Awards

Aż pięć nominacji dla filmu „Jeszcze dzień życia”. Po jednej animacji dla „Na zdrowie!” i „Ostatni przystanek: księżyc”. Nominowane filmy są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie animacje po raz drugi zostały nominowane do Europejskich Nagród dla Najlepszych Animacji (European Animation Awards, w skrócie Emile Awards).

Pięć nominacji dla filmu „Jeszcze dzień życia”

„Jeszcze dzień życia” ma szansę na nagrody w aż pięciu kategoriach. Film nominowana za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszy projekt tła i kreacja postaci, najlepszą ścieżkę dźwiękową i najlepszy dźwięk. Film jest też nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Od 2 listopada „Jeszcze dzień życia” można oglądać w Polskich kinach.

„Na zdrowie!” nominowane w kategorii najlepszy europejski film studencki

„Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej ze Szkoły Filmowej w Łodzi znalazł się w gronie pięciu filmów, nominowanych w kategorii najlepsza studencka animacja. Podczas pierwszej edycji Emile Awards poprzedni film reżyserki „O Matko!” również był nominowany do tej nagrody. „Na zdrowie!” zostało wyróżnione na MFF w Berlinie w konkursie Generation 14plus.

Opis filmu:

Słoneczny dzień. Ludzie czekają na przystanku autobusowym. Nagle ktoś kicha. I jeszcze ktoś. I jeszcze. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie.

„Ostatni przystanek: księżyc” nominowane za najlepszy projekt tła i kreacja postaci w krótkometrażowym filmie animowanym

„Ostatni przystanek: księżyc” w reżyserii Birute Sodeikaite to polsko-litewska animacja wyprodukowana przez Likaon. Film ma szansę na nagrodę za najlepszy projekt tła i kreacja postaci w krótkometrażowym filmie animowanym.

Opis filmu:

Mieszkający w wyimaginowanym przez małego chłopca świecie Jednorożec wiedzie spokojne życie, próbując sprostać wyzwaniom wyobraźni dorastającego przyjaciela. Niestety, otaczający go świat ulega nieustannym przemianom, które musi zaakceptować i dostosować się do nich. Film obrazuje proces kształtowania się osobowości młodego człowieka oraz moment utraty łączności ze światem dzieciństwa, kiedy to gubi on część siebie i zaczyna uczestniczyć w życiu pełnym schematów i rutyny. Rzeczywistość przedstawiona w filmie ma kolorowy, bajkowy charakter, jednocześnie jest symboliczna i pełna znaczeń.

Więcej: https://animationawards.eu/nominees-2018/


09.11.2018