Polskie animacje w programie LIAF

Podczas 8. edycji London International Animation Festival w dniach 26 sierpnia – 4 września odbędzie się szeroka prezentacja polskich animacji.

 

LIAF to istniejąca od 2004 roku największa prezentacja filmów animowanych w Wielkiej Brytanii. Co roku na festiwal odbywający się w Londynie zgłaszanych jest ponad 2 tys. animacji. W tegorocznym programie imprezy znalazła się sekcja „Focus on Poland”, w ramach której londyńscy widzowie obejrzą ponad 20 najnowszych polskich animacji. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się m.in. „Świteź” Kamila Polaka, „Danny Boy” Marka Skrobeckiego i „Millhaven” Bartka Kulasa.

 

Również w międzynarodowych pokazach nie zabraknie filmów twórców takich jak Tomasz Bagiński („Animowana historia Polski”) czy Damian Nenow („Paths of Hate”). W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty mistrzowskie (masterclasses), które poprowadzi animator Wojciech Wawszczyk (27 i 28 sierpnia). W ramach LIAF odbędzie się angielska premiera pełnometrażowej animacji „Jeż Jerzy” autorstwa Wojciecha Wawszczyka, Jakuba Tarkowskiego i Tomasza Leśniaka (29 sierpnia).

 

Więcej o London International Animation Festival: www.liaf.org.uk.

22.08.2011