Polskie dokumenty na festiwalu w Sztokholmie

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy dokumentalne „Joanna” Anety Kopacz i „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego znalazły się w programie festiwalu Tempo, który odbędzie się w dniach 4-9 marca 2014 w Sztokholmie.

Top Docs

Dwie polskie produkcje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane w sekcji Top Docs, prezentującej filmy dokumentalne, które odniosły sukcesy na międzynarodowych festiwalach filmowych.

„Ojciec i syn”

Dwaj wybitni dokumentaliści, Marcel i Paweł Łozińscy, wyruszają samochodem w podróż po Europie. Dla ojca jest to powrót do miejsca urodzenia, dla syna – próba rozliczenia wspólnej przeszłości. Obaj próbują zarejestrować kamerą ten trudny dialog. Producentem filmu „Ojciec i syn” jest firma Paweł Łoziński Produkcja Filmowa. Film do tej pory wygrał festiwal w Moskwie, Mińsku i otrzymał Srebrny Róg dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Film był prezentowany podczas pierwszej edycji Docs to go!

„Joanna”

 

Zrealizowany w Wajda Studio film Anety Kopacz opowiada o chorej na raka Joannie, która prowadzi blog. Pisze w nim o codzienności – prosto i trafnie. Kocha życie. Kocha je pomimo choroby i pomimo wyroku. Obraz zdobył nagrody w Polsce i za granicą m.in. na Planete+ Doc, w Jihlavie, Lipsku i Los Angeles.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: tempofestival.se.

 

Paulina Bez

07.02.2014