Polskie filmy na 10. MFF Golden Apricot

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazły się w programie 10. edycji MFF Golden Apricot, który odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2014 w Erywaniu.

Konkurs Filmów Dokumentalnych

 

Do międzynarodowego konkursu filmów dokumentalnych zakwalifikował się „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Obraz nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym i MFF Visions du Réel w Szwajcarii powalczy o nagrodę Golden Apricot z 11 produkcjami z całego świata.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych

W ramach międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych Apricot Stone widzowie festiwalu zobaczą dwie produkcje ze Studia Munka: „Psubrata” Marii Zbąskiej oraz „Gry” Macieja Marczewskiego.

Pozostałe sekcje

W sekcji „Cinema for social change” zostaną zaprezentowane filmy „80 milionów” Waldemara Krzystka i „Beats of Freedom” w reżyserii Wojciecha Słoty i Leszka Gnoińskiego. W Armeńskiej Panoramie zostanie pokazana polsko-armeńska koprodukcja „Mleczny Brat” w reżyserii Vahrama Mkhitaryana, zrealizowana w ramach programu „30 minut” w Studiu „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.gaiff.am

 

Paulina Bez

07.07.2014