Polskie filmy na 14. MFF w Tbilisi

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazły się w programie 14. Międzynarodowego Festiwalu w Tbilisi, który odbędzie się w dniach 2-8 grudnia 2013.

„Dzień kobiet” w Konkursie Głównym

Do Konkursu Głównego 14. MFF w Tbilisi zakwalifikował się współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dzień kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej. Polska produkcja powalczy o główne nagrody z takimi filmami jak: „Major” reż. Yuri Bykov (Rosja), „September” reż. Panny Panayotopoulou (Grecja) i „Medea” reż. Andrea Pallaoro (USA).

Produkcje ze wsparciem PISF w programie

W pozakonkursowej sekcji Forum of European Cinema zostaną pokazane polskie produkcje, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego i „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej. Widzowie w tej sekcji zobaczą również najnowszą produkcję Agnieszki Holland „Gorejący krzew”.

Promocja polskich filmów ze wsparciem PISF

Promocja polskiej kinematografii na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tbilisi jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: tbilisifilmfestival.ge.

 

Paulina Bez

23.11.2013

Galerie zdjęć