Polskie filmy na 15. festiwalu goEast

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu filmowego goEast, który odbędzie się w dniach 22-28 kwietnia 2015 w Wiesbaden.

Konkurs

W ramach międzynarodowego konkursu widzowie zobaczą „BODY/CIAŁO” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, „Kebab i Horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka oraz „Pod elekrtycznymi chmurami” w reżyserii Aleksieja Germana jr.

W zeszłym roku festiwal wygrała współfinansowana przez PISF „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Więcej informacji tutaj

Poza konkursem

W programie wydarzenia znalazły się również takie filmy jak: „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego (Specials), „Obywatel” w reżyserii Jerzego Stuhra, „W poszukiwaniu utraconego krajobrazu” w reżyserii Leo Kantora (Specials), „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (Beyond Belonging), „Ósmy dzień tygodnia” i „Jest pan wolny panie Korczak” w reżyserii Aleksandra Forda (Symposium), „Miłość w Niemczech” w reżyserii Andrzeja Wajdy (Symposium), „Wedle wyroków twoich” w reżyserii Jerzego Hoffmana (Symposium) oraz „Europa, Europa” w reżyserii Agnieszki Holland (Symposium).

goEast

Impreza odbyła się po raz pierwszy w 1991 roku z inicjatywy Niemieckiego Instytutu Filmowego. Jej celem jest zainteresowanie międzynarodowej publiczności rozwojem rynku filmowego w Europie Środkowej i Wschodniej. To także dobra okazja do spotkania środowiska i nawiązania kontaktów pomiędzy filmowcami z różnych krajów. Co roku na festiwalu widzowie mogą obejrzeć około 150 filmów: pełnometrażowych i krótkich fabuł oraz dokumentów, pokazywanych w kilku sekcjach.

Oficjalna strona festiwalu: filme.filmfestival-goeast.de

27.03.2015