Polskie filmy na 17. MFF Black Nights

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazły się w programie 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights (PÖFF), który odbędzie się w dniach 15 listopada – 1 grudnia 2013 w Tallinie.

„Chce się żyć” w konkursie Tridens

Współfinansowany przez PISF „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy zakwalifikował się do konkursu Tridens Herling (dawniej Baltic Sea), w którym prezentowane są pełnometrażowe debiuty i drugie filmy z krajów nadbałtyckich i nordyckich. W tym roku w tej sekcji zostanie zaprezentowanych 12 produkcji z 11 krajów.

„Bejbi Blues” i „Nieulotne” w sekcji Just Film

W ramach sekcji Just Film, prezentującej filmy dla dzieci i młodzieży, estońska publiczność zobaczy dwie polskie produkcje współfinansowane przez PISF: „Bejbi Blues” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec oraz „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha.

Pozostałe sekcje

W tym roku w programie festiwalu znalazły się również takie polskie filmy jak „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze (sekcja 17 Filmów), „Ida” Pawła Palikowskiego (Forum), „Dróżnik” Piotra Szczepanowicza (konkurs animacji). W ramach sekcji Panorama zostaną zaprezentowane filmy: „Lost senses” Marcina Wasilewaskiego, „On/off” Piotra Ludwika oraz „Kongres” Ariego Folmana.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: 2013.poff.ee/eng.

 

Paulina Bez

06.11.2013

Galerie zdjęć