Polskie filmy na 19. festiwalu w Jihlavie

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy „Mów mi Marianna” w reżyserii Karoliny Bielawskiej i „Badjao. Duchy z morza” w reżyserii Elizy Kubarskiej znalazły się w programie 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie.

„Mów mi Marianna” w 2 konkursach

„Mów mi Marianna”, materiały prasowe

„Mów mi Marianna” w reżyserii Karoliny Bielawskiej zostanie pokazana w ramach aż dwóch sekcji konkursowych Between the Seas oraz w First Lights poświęconej pierwszym i drugim filmom dokumentalnym młodych filmowców.

Film Karoliny Bielawskiej otrzymał Nagrodę Premio Zonta Club Locarno dla filmu, który porusza szczególne ważne sprawy społeczne na 68. Międzynarodowym festiwalu Filmowym w Locarno. „Mów mi Marianna” jest również zdobywcą Złotego Rogu na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz 3 innych nagród na tym festiwalu (Nagroda Publiczności, Nagroda dla Najlepszego Producenta, Nagroda im. Macieja Szumowskiego).

„Badjao. Duchy z morza” w Doc Alliance Selection

„Badjao. Duchy z morza”, fot. David Kaszlikowski

Film „Badjao. Duchy z morza” w reżyserii Elizy Kubarskiej zostanie zaprezentowany w ramach sekcji Doc Alliance Selection.

Dokument nagradzany był m.in. na 21. Festiwal Filmów Dokumentalnych Hot Docs w Toronto, 11. Planete+Doc w Warszawie oraz Festiwalu Filmowym w Los Angeles, n a festiwalu we Włoszech.

19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie odbędzie się w dniach 27 października – 1 listopada 2015.

Oficjalna strona festiwalu: www.dokument-festival.com.

14.10.2015