Polskie filmy na 2. Let's CEE Film Festival

Filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane w ramach sekcji konkursowych i pozakonkursowych na 2. Let’s CEE Film Festival, który odbędzie się w dniach 13 – 21 września 2013 w Wiedniu.

Polskie filmy w konkursie

W Konkursie Głównym zostaną pokazane współfinansowane przez PISF pełnometrażowe fabuły: „W imię” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, „W cieniu” w reżyserii Davida Ondricka oraz „Konfident” w reżyserii Juraja Nvoty. O nagrody w Konkursie Filmów Dokumentalnych powalczy „Fuck For Forest” w reżyserii Michała Marczaka.

Polski weekend

W ramach „Polskiego weekendu” austriacka publiczność będzie mogła zobaczyć filmy: „Ucieczka z kina wolność” Wojciecha Marczewskiego, „Dziewczynę z szafy” Bodo Koxa, „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego, „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego oraz polskie filmy dla dzieci z lat 1954-2013.

Let’s CEE Film Festival

Let’s CEE Film Festival jest nowym wydarzeniem kulturalnym w Wiedniu. Jego celem jest prezentacja produkcji fabularnych i dokumentalnych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz pokazów filmów w programie imprezy znajdą się również sympozja filmowe i wystawa fotografii.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.letsceefilmfestival.com.

 

Paulina Bez

09.08.2013

Galerie zdjęć