Polskie filmy na 22. MFF w Sofii

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy zostaną pokazane na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sofii. Wydarzenie odbywa się w dniach 7-29 marca 2018 roku.

Polskie filmy w konkursie

W konkursie międzynarodowym obecne będą dwa polskie filmy. Widzowie zobaczą debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha noc” i bułgarsko-polską koprodukcję „Radiogram” w reżyserii Rouzie Hassanovej. Z kolei w konkursie filmów bałkańskich zaprezentowana zostanie „Catalina” Denijala Hasanovica. Film powstał przy udziale Polski, Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

Cinema Today

W sekcji Cinema Today pokazane zostaną filmy „Pewnego razu w listopadzie” Andrzeja Jakimowskiego i rosyjsko-polsko-serbska koprodukcja „Dowłatow”, której reżyserem jest Aleksiej German jr., nagrodzona na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Sofia Meetings

W ramach Sofia Meetings, branżowej części festiwalu, wśród wybranych projektów znalazł się polski film „Cisza przed burzą” Marcina Bortkiewicza.

MFF w Sofii

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii to wydarzenie akredytowane przez FIAPF – Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych jako festiwal specjalizujący się w pierwszych i drugich filmach. W 2007 roku został wybrany przez Variety jednym z 50 festiwali, których nie warto przegapić. Podczas festiwalu odbywa się spotkanie producentów oraz dyrektorów programowych festiwali filmowych Sofia Meetings. W poprzednich latach nagrody w Soffi zdobyły m.in. „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej oraz czesko-polsko-słowacka koprodukcja „Ja, Olga Hepnarová” Tomáša Weinreba i Petra Każdy.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Soffi odbywa się w dniach 7-29 marca 2018 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://siff.bg/en/.

 


07.03.2018