Polskie filmy na 23. festiwalu "Message to Man"

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zakwalifikowały się do sekcji konkursowych i pozakonkursowych 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych, Krótkometrażowych oraz Animowanych „Message to Man” w Sankt Petersburgu, który odbędzie się w dniach 21-28 września 2013.

Polskie krótkie metraże w sekcjach konkursowych

Do sekcji konkursowych w tym roku zakwalifikowało się pięć polskich produkcji. O nagrody w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Animowanych powalczą: „Ziegenort” w reżyserii Tomasza Popakula, „Toto” w reżyserii Zbigniewa Czapli oraz polsko-niemiecka produkcja „Afternoon” w reżyserii Izabeli Plucińskiej. W ramach Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych zostanie zaprezentowany „Obóz” w reżyserii Tomasza Jeziorskiego, a w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych „The Big Leap” w reżyserii Kristoffera Rusa.

Fuck For Forest

W programie festiwalu, w sekcji pozakonkursowej zostanie pokazany współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny „Fuck For Forest” w reżyserii Michała Marczaka.

Filmowe Podlasie atakuje!

Widzowie festiwalu będą mogli zobaczyć w tym roku również 20 niezależnych polskich produkcji, które były prezentowane w ramach przeglądu „Filmowe Podlasie atakuje!”.

Message to Man

Festiwal w Sankt Petersburgu oferuje rosyjskiej publiczności filmy mające różną formę i stylistykę, należące do różnych gatunków. Wyrażenie „Message to Man”, stanowiąc zarówno nazwę festiwalu, jak i slogan, zwraca uwagę na przekaz wartości oraz problematykę, jaką podejmują pokazywane na festiwalu filmy. Jury co roku ocenia filmy w Konkursie Międzynarodowym, i Konkursie „Dokumenty Rosji”. Od 5. edycji festiwalu jeden z osobnych konkursów poświęcony jest filmowym debiutom.

 

Więcej informacji na stronie: message2man.com.

 

Paulina Bez

17.09.2013