Polskie filmy na 25. Raindance Film Festival

Polskie filmy znalazły się w programie 25. Raindance Film Festival, który odbędzie się w dniach 20 września – 1 października w Londynie.

Polskie produkcje w programie 25. edycji festiwalu

W tym roku widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć aż 6 filmów z polskim udziałem. Do konkursu filmów fabularnych zakwalifikowała się polsko-amerykańska koprodukcja „Maya Dardel” w reżyserii Zacharego Cotlera i Magdaleny Zyzak. W programie wydarzenia zlazły się również: izraelsko-polska koprodukcja „Scaffolding” w reżyserii Matana Yaira ze zdjęciami Bartosza Bieńka, krótkometrażowa animacja „Dziwny przypadek” w reżyserii Zbigniewa Czapli, krótkometrażowa fabuła „Kobieta budzi się rano” w reżyserii Olgi Chajdas (światowa premiera), „Nothing But the Wind” – koprodukcję między Bośnią i Hercegowiną, Szwecją, Polską i Rumunią w reżyserii Timura Makarevica, teledysk „Growing Young” autorstwa Katarzyny Sawickiej.

Raindance Film Festival

Raindance Film Festival to wiodący w Europie międzynarodowy festiwal kina niezależnego. Festiwal prezentuje filmy zarówno pełnometrażowe jak i krótkie, dokumentalne i fabularne, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność, odwaga w podejmowaniu trudnych tematów, przekraczanie granic.

Więcej informacji: www.raindance.org.

Paulina Bez

21.08.2017