Polskie filmy na 28. MFF w Trieście

Polskie filmy znalazły się w sekcjach  konkursowych i pozakonkursowych 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Trieście, które odbywa się w dniach 20-29 stycznia 2017 r.

Polskie filmy w konkursach

W konkursie pełnometrażowych filmów fabularnych widzowie zobaczą „Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego i polsko-czesko-słowacką koprodukcję „Ja, Olga Hepnarova” Tomasa Wienreba i Petra Kazdy. Z kolei „Komunia” Anny Zameckiej zakwalifikowała się do konkursu filmów dokumentalnych. Kolejnym polskim akcentem będzie film „Zaburzenie” Juliana Tałandziewicza, które bierze udział w konkursie filmów krótkometrażowych.

Polskie filmy w pozostałych sekcjach

W sekcji Art&Sound pokazana zostanie „Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego. W ramach specjalnego pokazu uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć „Powidoki” Andrzeja Wajdy, a w pozakonkursowej sekcji poświęconej dokumentom pokazane zostaną „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka. W programie poświęconym animacji znalazły się filmy: „Locus” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, „Kosmos” Darii Kopiec, „Super rzecz” Piotra Kabata oraz „Zdarzenie plastyczne” Tymona Albrzykowskiego.

 28. międzynarodowy Festiwal filmowy w Trieście odbędzie się w dniach 20-29 stycznia 2017 r.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.triestefilmfestival.it

19.01.2017