Polskie filmy na 29. Filmfestival Cottbus

Od 5 do 10 listopada trwa 29. edycja festiwalu filmowego w Cottbus. W programie nie zabrakło filmów współfinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF na festiwalu

W konkursie filmów krótkometrażowych pokazywana jest etiuda Agaty Minowskiej „Jestem tutaj”. Pełnometrażowy debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki” zakwalifikował się do konkursu filmów młodzieżowych U18. Nie jest to jedyny film reżyserki, który znalazł się w programie. W sekcji Polskie horyzonty pokazywany jest film dokumentalny „Miłość i puste słowa”. W tej sekcji znalazły się też m.in. „Boże Ciało” Jana Komasy (film zamknięcia), „Krew boga” Bartka Konopki, „O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, „In touch” Pawła Ziemilskiego i „Krzyżoki” Anny Gawlity. „Dzień czekolady” Jacka Piotra Bławuta zostanie pokazany w programie filmów familijnych.

Pozostałe polskie filmy

W programie festiwalu znalazły się też filmy skupione wokół tematyki związanej z regionem Dolnego Śląska. W konkursie filmów fabularnych bierze udział film „Jestem Ren”, reż. Piotr Ryczko.

Więcej: www.filmfestivalcottbus.de


06.11.2019