Polskie filmy na 31. MFF w Hajfie

W programie 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego znalazły się polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Demon” w konkursie Between Judaism and Israelism

W konkursowej sekcji Between Judaism and Israelism zostanie pokazany „Demon” Marcina Wrony. W konkursie biorą udział izraelskie oraz międzynarodowe produkcje, których tematyką jest poczucie tożsamości żydowskiej i izraelskiej. Światowa premiera „Demona” odbędzie się na festiwalu w Toronto, gdzie film pokazywany jest w sekcji Vanguard.

Na planie „Demona”

Pozostałe polskie filmy w Hajfie

W pozostałych sekcjach znalazły się jeszcze trzy filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sekcja Gala pokaże nagrodzony na Berlinale film Małgorzaty Szumowskiej „BODY/CIAŁO”. W programie poświęconym międzynarodowym animacjom obecny jest nagrodzony na 50. MFF w Karlowych Warach film Ancy Damian „Czarodziejska góra”. W sekcji East of the West zostanie pokazany debiut fabularny Marcina Koszałki „Czerwony pająk”.

MFF w Hajfie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hajfie to największy festiwal w Izraelu prezentujący publiczności przegląd najciekawszych i nagradzanych filmów oraz klasyki światowego kina. Co roku gromadzi widzów na blisko trzystu pokazach filmów z siedemdziesięciu krajów świata. W zeszłym roku na festiwalu w Hajfie, podczas „Polskiego dnia”, Polski Instytut Sztuki Filmowej świętował swoje 10-lecie. W ramach tego wydarzenia odbyły się specjalne pokazy wszystkich polskich filmów pokazywanych na festiwalu oraz spotkanie branżowe dotyczące możliwości współpracy między Polską i Izraelem.

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hajfie odbędzie się w dniach 26 września – 5 października.

Więcej informacji: www.haifaff.co.il.

10.09.2015