Polskie filmy na 43. MFF Molodist

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazły się w programie 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist, który odbędzie się w dniach 19-27 października 2013 w Kijowie.

Polskie filmy na otwarcie i zamknięcie

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy projekcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy, który od 4 października można oglądać na ekranach polskich kin. Na zakończenie wydarzenia widzowie zobaczą pokazywany na festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs (Directors’ Fortnight) film „Kongres” w reżyserii Ariego Folmana. Oba filmy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konkurs filmów studenckich

Do międzynarodowego konkursu filmów studenckich zakwalifikowały się dwie polskie produkcje, nagradzane w Polsce i za granicą: współfinansowana przez PISF animacja „Ziegenort” w reżyserii Tomasza Popakula (PWSFTviT) oraz dyplomowy film absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Łukasza Ostalskiego „Matka”.

Konkurs filmów krótkometrażowych

W międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych zostaną pokazane dwie polskie produkcje zrealizowane we wspieranym przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowym Studiu Młodzi i Film im. Andrzeja Munka: fabuła „128.szczur” w reżyserii Jakuba Pączka oraz nagrodzony na festiwalu Sundance dokument „Gwizdek” w reżyserii Grzegorza Zaricznego.

„Papusza”

 

Podczas festiwalu odbędzie się również specjalny pokaz współfinansowanej przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Papuszy” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krazue, która na 48. MFF w Karlowych Warach otrzymała Specjalne Wyróżnienie Jury Konkursu Głównego.

 

43. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist odbędzie się w dniach 19-27 października 2013.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.molodist.com.

 

Paulina Bez

07.10.2013

Galerie zdjęć